رشد 141 درصدی آثار در هشتمین دوسالانه ملی مجسمه سازی تهران

رشد 141 درصدی آثار در هشتمین دوسالانه ملی مجسمه سازی تهران

هشتمین دوسالانه مجسمه سازی تهران با رشد 141 درصدی آثارنسبت به دوره پیشین کار خود را آغاز کرد . در این دوره حضور هنرمندان نیز 41 درصد افزایش یافته است .

به گزارش واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی؛ هادی مظفری؛مدیر کل هنرهای تجسمی و رییس شورای سیاستگذاری هشتمین دوسالانه مجسمه سازی ضمن اعلام خبر فوق گفت : در سایت هشتمین دوسالانه ملی مجسمه سازی تهران 550 هنرمند با 1582 اثر هنری آثارشان را به ثبت رساندند . این آمار نشان از رشد 141 درصدی آثار و طرح های ثبت شده دارد . از نظر کمی حضور هنرمندان نیز در این دوره 41 درصد افزایش داشت .

وی افزود : این دوره از دوسالانه به شکل غیر رقابتی است و بر مبنای پژوهشی و ارتباط دوسویه میان هنرمند و مخاطب شکل گرفته است . از مشخصات این دوره دوسالانه مجسمه تاکید بر روند شکل گیری آثار است . در این دوره مقرر شده، پس از اعلام نتایج اولیه ، مخاطب به صورت مجازی شاهد روند شگل گیری یک اثر هنری از ایده تا اجرا باشد . درگاه اینترنتی هشتمین دوسالانه ملی مجسمه سازی تهران از صفر تا صد خلق یک اثر هنری را پیش روی مخاطبان و علاقمندان به نمایش خواهد گذاشت . این از نکات بارز این دوره از بینال است .

طبق آمار اعلام شده از سوی روابط عمومی هشتمین دوسالانه ملی مجسمه سازی تهران در کل 550 هنرمند با 1582 اثر و ایده های ثبت شده در سایت در این دوره دوسالانه حضور خواهند داشت . از میان شرکت کنندگان، 277 هنرمند خانم و 273 هنرمند آقا هستند . 344 نفر از شرکت کنندگان از پایتخت و 206 نفر از سایر استان ها در این دوره دوسالانه حضوردارند . پس از تهران بیشترین آمار متعلق است به : استان البرز 70 نفر، اصفهان 28 نفر ، خراسان رضوی 25 نفر و مازندران 15 نفر سپس باقی استان ها.

شایان ذکر است رئیس شورای سیاستگذاری هشتمین دوسالانه ملی مجسمه سازی تهران، هادی مظفری؛ مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و محمود بخشی، نرگس حریریان، ندا رضوی پور، بیژن غنچه پور، ملک دادیار گروسیان، محمود محرومی، کامبیز موسوی اقدم اعضای این شورا هستند . این دوره دوسالانه مجسمه سازی تهران به دبیری محمود بخشی برگزار خواهد شد . آثا ر رسیده نیز توسط نازگل انصاری نیا، شهرزاد چنگلوایی، نرگس حریریان، ندا رضوی پور، بیژن غنچه پور، سهراب محبی، کامبیز موسوی اقدم انتخاب می شوند.
گفتنی است، انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران با حمایت اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، هشتمین دوسالانه ملی مجسمه سازی تهران را به شکل غیر رقابتی در اسفند ۱۳۹۸ تا اردیبهشت ۱۳۹۹ در باغ کتاب تهران برگزار می کند.

تاریخ خبر: 1398/08/21